ادبیات کنکور ۱۴۰۰ را در زمستان چگونه بخوانیم؟(ویژه یازدهمی‌ها)

ادبیات کنکور ۱۴۰۰

این برنامه ویژه مطالعه یازدهمی‌‌هایی است که می‌خواهند درس ادبیات را در کنکور ۱۴۰۰ نقطه قوت خود قرار دهند. مسلماً با انجام دادن این برنامه آماده کنکور نخواهید بود ولی یک گام بسیار مفید برای موفقیت در کنکور برخواهید داشت.

زمان مورد نیاز برای انجام برنامه:

در برنامه‌ای که برای شما در نظر گرفته‌ام باید روزانه ۳۰ دقیقه از وقت خود را به درس ادبیات اختصاص دهید که از این ۳۰ دقیقه، ۱۰ دقیقه برای حفظیات است و ۲۰ دقیقه موضوعی کار کردن. حالا بریم با هم ببینیم که برای حفظیات و موضوعی خواندن چه باید انجام دهید.

۱. حفظیات:

  • واژه‌نامه فارسی یازدهم: شما باید در این برنامه واژه‌نامه را یک‌ بار کامل بخوانید.

  • آیات، احادیث و عبارات عربی: شما باید این موارد را از هر سه پایه بخوانید نه اینکه فقط موارد موجود در کتاب یازدهم را بخوانید. این موارد را می‌توانید به طور کامل در کتاب قرابت‌معنایی نشر الگو در یک بخش از کتاب بخوانید.

  • تشابهات املایی: این بخش را هم می‌توانید از کتاب لغت و املا نشر الگو بخوانید.

  • تاریخ ادبیات: در این برنامه شما باید تاریخ ادبیات پایه یازدهم را یک‌بار کامل مرور کنید که این موارد را هم می‌توانید از جدول تاریخ ادبیات قسمت‌هایی که رنگ بنفش دارد استفاده کنید.

۲. موضوعی:

  • قرابت معنایی: برای قرابت شما ۳ کار را باید انجام دهید و به این صورت است که هر وقت نوبت به خواندن قرابت معنایی رسید شما فقط یکی از این کارها را انجام می‌دهید و هر دفعه به ترتیب یکی از آنها را انجام دهید. اما این کار‌ها چه هستند؟

۱. تست‌های زوج قرابت فارسی یازدهم: این تست‌ها را از بخش درس به درس کتاب قرابت معنابی نشر الگو استفاده کنید.

۲. یک نون شب

۳. یک مفهوم پرتکرار

  • آرایه‌های ادبی: تست‌های زوج «آرایه‌های خوب»، اول درس‌نامه را از کتاب آرایه‌های ادبی نشر الگو می‌خوانید و بعد تست‌ها را انتخاب می‌کنید و می‌زنید. اما آرایه‌های خوب کدام آرایه‌ها هستند؟ ۱. حس‌آمیزی ۲. اسلوب معادله ۳. پارادوکس ۴. حسن‌تعلیل ۵. تضاد ۶. تلمیح ۷. تضمین ۸. جناس ۹. سجع ۱۰. تکرار

  • دستور زبان: باید کل تست‌های سطح ساده کتاب دستور زبان نشر الگو  را یک بار کامل جارو کنید. طبیعی است که قبل از زدن تست هر بحث درس‌نامه آن باید خوانده شود.

در خواندن موضوعی حتما هر شب یک موضوع متفاوت را بخوانید.

برای درک بهتر برنامه حتما ویس زیر را هم گوش کنید:

در ضمن فراموش نکنید که لازم نیست فراتر از این برنامه پیش بروید فقط سعی کنید همین برنامه را با کیفیت و عمیق انجام دهید.

منابع مورد نیاز این برنامه:

۴ کتاب موضوعی نشر الگو

برای تهیه محصول با ۱۱٪ تخفیف کلیک کنید

DVD آرایه و دستور زبان

برای تهیه محصول با ۱۱٪ تخفیف کلیک کنید