پاییزه (برنامه مطالعه ادبیات در پاییز)

برنامه پاییزه ادبیات کنکور

این برنامه را می‌توانید از همین امروز شروع کنید، فقط باید هفته‌های باقی‌مانده تا اولین آزمونِ پیشِ‌رو را n در نظر بگیرید. پس از همین امروز شروع کنید…

طبق قولی که به شما دادم در مسیر رسیدن به موفقیت در درس ادبیات تا کنکور همراه شما هستم. برای همین یک برنامه‌ کاربردی و دقیق در فصل پاییز برای شما در نظر گرفتم که با انجام دادن آن یک گام دیگر به هدفتان نزدیک می‌شوید. این برنامه برای همه دوستان است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند، چه دوستانی که از فرصت تابستان استفاده کرده‌اند و چه دیگر دوستانی که تا به حال برای ادبیات کنکور، کار خاصی انجام نداده‌اند.

ویژگی‌های برنامه پاییزه در یک نگاه:

ویژگی های برنامه مطالعه ادبیات کنکور در پاییز

اما چگونه این برنامه را باید انجام دهید:

از امروز که برنامه را شروع می‌ کنید، اولین کنکور آزمایشی که در پیش رو دارید در نظر بگیرید، تعداد هفته‌های باقی‌مانده تا آزمون را n در نظر بگیرید. (باید حداقل در ‌هر ماه، در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید.)

تقسیم بازه مطالعه ادبیات کنکور به ۲ قسمت

کاری که باید در n-1 هفته اول انجام دهید:

وظایف برنامه پاییزه ادبیات کنکور

برای مطالعه درس به درس هم باید حفظیاتِ اولین آزمونی که دارید را بخوانید،‌ منظور از حفظیات، لغت و املا و تاریخ ادبیات است. مطالعه درس به درس به این گونه است که در n-۱ هفته اول تمام سرفصل آزمون را می‌خوانید.

تقسیم‌بندی زمان مطالعه در n-۱ هفته اول:

تقسیم زمان مطالعه موضوعی و درس به درس ادبیات کنکور در پاییز

برنامه هفته آخر:

  1. در این هفته باید درس‌های سرفصل آزمون را مطالعه کنید، اما به صورت مرور سریع! از اول تا آخر یک درس را سریع مرور می‌کنید و خیلی روی مطالب گیر نکنید اما حتما مرور را انجام دهید.

  2. دستور زبان و آرایه‌ ادبی را که در دروس سرفصل آزمون است باید بخوانید.

  3. حفظیات دروس سر فصل آزمون را اگر فرصت کردید که در هفته‌های قبل بخوانید، در این هفته مرور کنید و اگر فرصت نکرده‌اید کامل بخوانید، حالا زمان دارید که آن را تکمیل کنید.

  4. از کتاب جامع ادبیات کنکور طبق سرفصل آزمون تست مضربی بزنید

زمان مطالعه ادبیات کنکور در فصل پاییز:

زمان بندی مطالعه ادبیات در کنکور

علاوه بر این زمانی که روزانه برای درس ادبیات می‌گذارید توصیه می کنم ۲ ساعت در هفته را به تماشای دی وی دی های آموزشی ادبیات اختصاص دهید تا هم مواردی را که خوب متوجه نشده‌اید بهتر یاد بگیرید و هم اینکه به عوض شدن فضای ذهنی شما در درس ادبیات کمک می‌کند.

برای اینکه درک بهتری از اجرای برنامه داشته باشید این ویس رو هم گوش بدید:

دانلود فایل صوتی

منابع کمک آموزشی که در اجرای برنامه به شما کمک می‌کنند:

از ادبیات لذت ببرید!