خزان (برنامه مطالعه ادبیات در پاییز)

این برنامه را می‌توانید از همین امروز شروع کنید، فقط باید هفته‌های باقی‌مانده تا اولین آزمون پیشِ‌رو را n در نظر بگیرید. پس از همین امروز شروع کنید…

طبق قولی که به شما دادم در مسیر رسیدن به موفقیت در درس ادبیات تا کنکور همراه شما هستم. برای همین یک برنامه‌ریزی کاربردی و دقیق در فصل پاییز برای شما در نظر گرفتم که با انجام دادن آن یک گام دیگر به هدفمان نزدیک می‌شویم. این برنامه برای همه دوستان است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند، چه دوستانی که از فرصت تابستان استفاده کرده‌اند و چه دیگر دوستان که تا به حال برای ادبیات کنکور کار خاصی انجام ندادند.

ویژگی‌های برنامه خزان در یک نگاه:

ویژگی های برنامه مطالعه ادبیات کنکور در پاییز

اما چگونه این برنامه را باید انجام دهید:

از امروز که برنامه را شروع می‌ کنید، اولین کنکور آزمایشی که در پیش رو دارید در نظر بگیرید، تعداد هفته‌های باقی‌مانده تا آزمون را n در نظر می‌گیرید. (باید حداقل در ‌ماه یک آزمون را شرکت کنید.)

تقسیم بازه مطالعه ادبیات کنکور به ۲ قسمت

کاری که باید در n-1 هفته اول انجام دهید:

برای مطالعه درس به درس هم باید حفظیات اولین آزمونی که دارید را بخوانید،‌ منظور از حفظیات  لغت و املا و تاریخ ادبیات است. مطالعه درس به درس به این گونه است که در n-۱ هفته اول تمام سرفصل آزمون را می‌خوانید.

تقسیم زمان مطالعه در n-۱ هفته اول:

تقسیم زمان مطالعه موضوعی و درس به درس ادبیات کنکور در پاییز

برنامه هفته آخر:

  1. در این هفته باید درس‌های سرفصل آزمون را مطالعه کنید، اما به صورت مرور سریع! از اول تا آخر یک درس را سریع مرور می‌کنید و خیلی روی مطالب گیر نکنید اما حتما مرور را انجام دهید.

  2. دستور زبان و آرایه‌ ادبی که در دروس سرفصل آزمون است را باید بخوانید.

  3. حفظیات دروس سر فصل آزمون؛ اگر فرصت کردید که در هفته‌های قبل بخوانید در این هفته مرور می‌کنید و اگر فرصت نکردید کامل بخوانید حالا زمان دارید که آن را تکمیل کنید.

  4. از کتاب جامع ادبیات کنکور طبق سرفصل آزمون تست مضربی می‌زنید

زمان مطالعه ادبیات کنکور در فصل پاییز:

میزان مطالعه ادبیات کنکور در پاییز

به علاوه این زمانی که روزانه برای درس ادبیات می‌گذارید توصیه می کنم ۲ ساعت در هفته را به تماشای دی وی دی های آموزشی ادبیات اختصاص دهید تا هم مواردی را که خوب متوجه نشدید بهتر یاد بگیرید و هم اینکه به عوض شدن فضای ذهنی شما در درس ادبیات کمک می‌کند. همچنین برای سنجش عملکرد خودتان می‌توانید در آزمون‌هایی که در سایت برگزار می‌کنیم شرکت کنید. اگر دوست دارید در آزمون شرکت کنید و ممکن است زمان آن را فراموش کنید، حتماً در پیج اینستاگرام من عضو شوید که در استوری‌ها از سرفصل و زمان برگزاری آزمون‌ها با خبر شوید.

برای اینکه درک بهتری از اجرای برنامه داشته باشید این ویس رو هم گوش بدید:

دانلود فایل صوتی

منابع کمک آموزشی که در اجرای برنامه به شما کمک می‌کنند:

از ادبیات لذت ببرید!